Otázky a odpovede

Čo je Aktívny glukán?

Nie je to liek, nie je to vitamín, nie je to bylinka, nie je to minerál. Pokiaľ biotechnológia neobjavila princíp extrahovania, bola táto substancia schovaná v hubách a stenách rastlinných buniek. Vedci zistili, že vo vnútri húb a rastlín sa nachádza látka, ktorá má výrazné protinádorové a imunostimulačné účinky. Je to polysacharid, odborným názvom Aktívny glukán.

Prečo je aktívny glukán tak účinný?

Aj keď je to jednoduchá molekula, dokáže naštartovať základné bunky imunitného systému - makrofágy. Makrofágy sa tvoria v kostnej dreni a cirkulujú po celom tele. Ich úlohou je identifikovať a zničiť choré bunky a cudzie toxické látky. Ľudské telo neustále napádajú milióny baktérií a vírusov, preto je aktívna činnosť makrofágov nenahraditeľná. Aj keď má imunitný systém vynikajúci arzenál zbraní, každá malá zmena, ako nahromadený stres, prepracovanie, nevhodná diéta, fajčenie a zmeny počasia môžu znížiť jeho odolnosť. Váhy sa prevážia na stranu nepriateľa a výsledkom je choroba. Makrofágy sa vekom, prostredím, stresom alebo chorobami opotrebovávajú a ich výkonnosť sa znižuje. Ich pravidelná stimulácie je pre zachovanie zdravia nevyhnutná. Užívaním aktívneho glukánu sa imunitný systém viditeľne posilní a získa náskok v boji s útočníkmi. Ľudia nachýlní na choroby zaznamenajú po užívaní aktívneho glukánu vo výrobkoch VITAGLUCAN viditeľné zlepšenie zdravotného stavu. Aktívny glukán ponúka účinný spôsob prevencie a je vhodný ako doplnok k liečbe antibiotikami a ostatnými liečivami.

Pre koho je určený aktívny glukán?

Aj keď sa cítite zdravo, odporúčané je užívanie aktívneho glukánu ako prevencia. Veľmi dôležité je jeho používanie v období chrípkových a vírusových epidémií. Je určený aj pre tých, ktorí majú dedičné dispozície na cukrovku, srdcovo-cievne alebo onkologické ochorenia. Výrobková rada VITAGLUCAN obsahuje výrobky pre všetky vekové kategórie. Tablety – Vitaglucan Junior je určený pre deti, Vitaglucan 100 Extra, Vitaglucan Multivit sú určené pre dospelých, ako aj pre zvlášť zaťažené organizmy. Čistý výťažok Hlivy ustricovitej -tinktúra Vitaglucan Elixír https://vitaglucanelixir.sk/ je určený pre všetky vekové kategórie od 14-teho roku veku. VITAGLUCAN ELIXÍR AKUT ako efektívny prírodný produkt je účinný v prevencii a terapii nádorových ochorení. Má silný protizápalový účinok.

 

Aká je odporúčaná denná dávka, je možné predávkovať sa aktívnym glukánom ?

Odporúčaná denná dávka pre dospelých sa pohybuje medzi 20-200 mg. (Zvýšiť dávkovanie je možné po konzultácii s lekárom.) Pre citlivejší detský organizmus sa odporúčajú menšie koncentrácie. Existujúce klinické štúdie zatiaľ nepotvrdili opodstatnenosť zvýšených dávok aktívneho glukánu, ale aj pri stimulácii imunitného systému platí všetkého veľa škodí.

Prečo je nutné užívať vitamín C v spojení s aktívnym glukánom?

Vitamín C a aktívny glukán sú ideálnym spojením. Makrofágy pri svojej činnosti spotrebujú veľké množstvo vitamínu C, a preto pri užívaní aktívneho glukánu je nevyhnutné ho doplniť. Pri výbere prípravkov s aktívnym glukánom sa uistite, že obsahujú vitamín C!